İnsan sağlığını
korumak
ve yaşam
kalitesini
yükseltmek

HAKKIMIZDA

BioDPC Bülent Pulak tarafından 1993 yılında, merkezi Amerika’da bulunan DPC firmasının Türkiye münhasır distribütörü olarak kuruldu.

Diagnostics Products Corporation (DPC), kuruluş yılı olan 1971’den 2006’ya dek bağımsız üretici firma konumunda kalmayı başardı ve hormon testlerinin (immunoassay) otomasyonunda (Immulite) dünya genelinde devrim yarattı.

BioDPC olarak, gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalar sonucunda 2005 yılında DPC’nin dünya genelindeki distribütörleri arasında ‘’En Başarılı ve En Büyük Distribütör’’ ünvanını elde ettik.

DPC distribütörlüğümüz Siemens firmasının 2006 yılında DPC’yi satın almasının ardından 2008 yılında sona erdi.

1998 yılında bir diğer Amerikan diagnostik üreticisi olan IRIS Diagnostics Co. firmasının dünyadaki ilk distribütörü olduk.

IRIS ‘’İdrar Sediment & Mikroskopi Otomasyonu’’ alanında devrim yaratan Oto-Parçacık Tanıma (Auto-Particle Recognition) teknolojisini kullanarak ilk ‘’Tam Otomatik İdrar Analiz Sistemini’’ geliştirdi. BioDPC 1998’de IRIS Diagnostics Co. ile imzaladığı distribütörlük anlaşmasının ardından bu sistemi Amerika dışında pazara sunan ilk firma oldu.

Gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalar sonucunda 2007 yılında IRIS’in dünya genelindeki distribütörleri arasında ‘’En Başarılı ve en Büyük Distribütör’’ ünvanını elde ettik.

IRIS distribütörlüğümüz, Beckman Coulter firmasının 2012’de IRIS Diagnostics Co.’yu satın almasının ardından 2016’da sona erdi.

Son yıllarda sektörümüzde yaşanan baş döndürücü gelişmeleri, konsolidasyonları ve regülasyonları çok yakından takip ederek diagnostik alanında katma değere sahip ürünlerden oluşan bir portföy sunmaya gayret ediyoruz.

Geçmiş yıllarda sergilediğimiz başarılı çalışmalar neticesinde edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimini gelecek nesillere aktarmak ve şirketimizin geleceğine yön vermek amacıyla 2017 yılının başında organizasyonel yapımızda köklü bir değişim yaptık.

Bu bağlamda;

Misyonumuz: Türkiye’nin en beğenilen, güvenilen, doğru ve kaliteli hizmetini sunan diagnostik firması olmaktır.

Vizyonumuz: Türkiye’deki her tıbbi diagnostik laboratuvarında en az bir tanı cihazımızın kullanılmasıdır.

Hedefimiz: Şirketimizin kuruluş amacı “İnsan sağlığının korunması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi” için çalışan Türk hekimlerinin ihtiyaçları olan laboratuvar test sonuçlarını “en hızlı, kaliteli ve doğru” biçimde elde etmelerini sağlamaktır.

NERELERDEYİZ?